Освећење капеле у селу Добригошће

У суботу 03.08.2019. године у Селу Добригошће изнад  Јабланице дванаести пут послије рата одржан је скуп братстсва Манигода. Скуп је почео освећењем новосаграђене капеле Св. Марка Манигоде и новомученика Српских у сеоском гробљу и служењем Свете Литургије . Обред освећења Капеле и Свету литургију   служио је , по благослову Епископа Захумско-херцеговачког Димитрија, протојереј-ставрофор Лазар Манигода уз саслужење пароха паљанског јереја Дејана Бакмаза и  пароха коњичког протојереја-ставрофора  Милана Бужанина. По завршетку Свете Литургије и ломљења славског колача сви присутни су позвани за трпезу љубави.  Овом скупу присуствовало је око стотину људи из овог села расељених по свијету као и неколицина данашњих становника Јабланице родом из овог села. Треба напоменути да је у овом селу прије рата живјело педесетак породица а сад не живи ни једна , а само у Јабланици живи неколико углавном старијих породица Манигода.