Концерт класичне музике у амфитеатру на Црквини

Амфитеатар Херцеговачке Грачанице није имао довољан број мјеста да прими све заинтересоване љубитеље класичне музике, који су вечерас уживали у композицијама свјетских аутора у оквиру 2. Мусиц анд море СуммерФест-а. Концерт је почео извођењем Моцартове „Мале ноћне музике“, а настављен је композицијама „Сунчани валцер“ Ионела Петроија и Шубертове „Erlkonig“.

Свјетску премијеру вечерас је имала композиција „CREDO 800“ аутора Ионел Петроија, у част 800 година Епархије захумско-херцеговачке и приморске.

„Овогодишњи фестивал има више концерата и неколико нових премијера. Амфитеатар на Црквини је предиван амбијент и посебно бих жељела да се захвалим граду Требињу на изузетној подршци“, рекла је директор фестивала Татјана Ранковић.

Наредни концерт биће одржан сутра вече у цркви Светог благовјештења у Дубровнику.

Покровитељ фестивала је град Требиње.

Извор: trebinjelive.info