Слава храма Светог Василија Великог у Коњицу

Новонаступајуће љето Господње дочекано је са великом радошћу у Саборном храму Светог Василија Великог у Коњицу, који је уједно прославио своју храмовну славу. Свету литургију је служио Eпископ Захумско-Херцеговачки и Приморски Г. Григорије, уз саслужење игумана манастира Завала јеромонаха Василија, јереја Драгана Матића пароха мокрањског, протојереја-ставрофора Радивоја Круља ,јереја Михајла Андрића пароха невесињског, јереја Бориса Чоловића пароха метковачког, јереја Немање Лукете пароха невесињског, јереја Небојше Радића пароха бјелопољског , јереја Милана Бужанина – старјешине овога Св. храма као и јерођакона Марка и ђакона Бранислава Рајковића. Светој литургији је присуствовао велики број вјерног народа, као и римокатолички сештеници из Коњица. Епископ Григорије је овом приликом благословио вјерни народ и одржао пригодну бесједу . Послије литургијско сабрање је настављено у парохијском дому, уз трпезу љубави..

Бесједа Епископа Григорија