Слава храма у Главској код Требиња

У недељу 11. августа било је свечано у требињском селу Главска. Прослављена је слава  храма посвећеног празнику Преноса моштију Светог архиђакона Стефана. Свету Литургију служио је надлежни парох протојереј-ставрофор Борис Бандука уз саслужење вјерног народа овога краја и околних мјеста. Послије литије и ломљења славског колача припремљена је трпеза љубави.
Овај древни храм у Главској своје оснивање веже за Средњи вијек и он најбоље свједочи о постојаности српског народа, скоро на самој обали Јадранског мора. Село Главска смјештено је на само неколико километара од државне границе БиХ – Хрватска, па је тако и најјужније српско село Херцеговине. Захваљујући свом положају, село Главска је у прошлости играло важну улогу у односима Требиња и Дубровника.