Молебан за јединство хришћана у Цркви Св. Благовјештења у Дубровнику

Молебан за јединство хришћана одржан је у четвртак 24. јануара у православној цркви Св. Благовјештења у Дубровнику, са учешћем Епископа ЗХиП Г. Григорија и дубровачког бискупа Мате Узинића.

Служба је по православном обреду одржана у препуној цркви Светог Благовештења. Молебану су присуствовали и генерални викар Дубровачке бискупије др. дон Петар Палић, прочелник бискупијског Вијећа за екуменизам и међурелигијски дијалог и декан дубровачки дон Ивица Перван, парох дубровачки протојереј Горан Спаић, протојереј Славко Зорица, игуман манастира Тврдош Сава Мирић, старјешина Саборне цркве у Требињу протојереј Стеван Ковачевић и предсједник СО Требиње Слободан Пртило . Велики број Дубровчана и вјерника из Требиња одазвао се овој молитви, испунивши до краја цркву Св. Благовјештења.

Након Јеванђеља, окупљеним вјерницима обратио се бискуп Мате Узинић.
Бесједа Бискупа Мате Узинића

На крају заједничке молитве окупљене у православној цркви у Дубровнику поздравио је Епископ Григорије и захвалио им на доласку на заједнички Молебан.
Бесједа Епископа Григорија

Након Молебана , на позив Бискупа Мате Узинића и организатора предавања декана дубровачког Петра Палинића, Епископ Григорије је одржао предавање на тему „Отворено о вјери“ у Самостану Свете Кларе у Дубровнику.
Предавање Епископа Григорија