Епископ Димитрије служио Свету Литургију у Автовцу

У Недјељу 15.9.2019. године, у храму Св. Василија Тврдошког и Острошког у Автовцу, служена је Света Архијерејска Литургија. Светом Архијерејском Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство Епископ Захумско- Херцеговачки и Приморски Димитрије уз саслужење свештенства Епархије ЗХиП. Након прочитаног јеванђеља вјерном народу пригодном бесједом обратио се ђакон Бранислав Рајковић:

У чин чтеца рукопроизведен је др Огњен Милинковић, специјалиста ортопедије и трауматологије у Фочи, који ће помагати као и до сада приликом богослужења у Автовцу. У току Литургије служен је молебан за почетак нове школске године и освештана су звона која су даровали г. Вукота Говедарица из села Михољаче, г. Мићко Братић из Хоџића и г. Раде Старовић из Самобора. Након службе формирана је свечана литија према новообновљеној О.Ш. Свети Сава у Автовцу, коју је Епископ Димитрије уз присуство великог броја вјерника и дјеце освештао, благословио дјечицу и пожелио им срећан и благословен почетак нове школске године. Директор О.Ш. Свети Сава у Автовцу г. Никола Миликовић захвалио се Епископу Димитрију у име учитеља, наставника и дјечице и у знак захвалности даровао му икону Св. Василија Тврдошког и Острошког.

Обраћање Еп. Димитрија

Обраћање г. Николе Миликовића