Слава Цркве Светог Пророка Захарија и праведне Јелисавете у Јабланици

У недјељу 15.09.2019.г. поводом Храмовне славе служена је Света Литургија у  Храму  Св. Пророка Захарија и праведне Јелисавете. Свету  литургију служио јe јереј Mилан Унковић парох из Лас Вегаса уз саслужење пароха паљанског јереја Дејан Бакмаза и домаћина пароха коњичког протојереја-ставрофора  Милана Бужанина. Након прочитаног Јеванђеља присутном народу обратио се отац Милан Унковић пастирском бесједом. Осим великог броја вјерника, који су дошли са готово свих страна расејања, присутни су били и Главни имам јабланички Екрем еф. Хоџић, богослов Католичког богословског факултета Томислав Рајић, начелник Општине Јабланица Салем Дедић као и представници јавних установа из Јабланице.

Цркву Св.Пророка Захарија и Праведне Јелисавете саградио је ктитор Славко Ристић-Грга уз помоћ општине Јабланица, Владе ХНК/ХНЖ, Удружења Срба из Коњица и њихових потомака у дијаспори, Удружења коњичана Републике Српске, честитог братства Манигода, породице Јелачић као и бројних других приложника.

Након свете литургије парох Милан Бужанин се укратко захвалио свим присутним вјерницима, гостима и донаторима , те позвао све присутне на чашу разговора уз припремљено послужење у порти храма.