Мала Госпојина у Мостару

Православни житељи Мостара прославили су 21. септембра храмовну славу старе мостарске цркве – Рођење Пресвете Богородице.  Светом Литургијом началствовао је протојереј  Небојша Радић уз саслужење  јеромонаха Порфирија из манастира Тврдош, оца Душка Којића  и вјерног народа. Велики број вјерника се причестио Светим Тајнама. Након заамвоне молитве, свештенство је са народом освештало жито и пререзало славски колач. По заврштеку Литургије, сви присутни су заједничарење наставили у гостопримници уз трпезу љубави.

Истог дана, у 19 ч. је у Владичанском двору у Мостару уприличена пројекција етномузиколошког филма „СВАДБА – свадбени обичаји на Романији“. Филм је плод заједничког рада музичара и композитора Славише Гује, његове кћерке Зоране Гује, етномузиколога, и асистента на Катедри за етнологију и антропологију на Филозофском факултету у Београду, Богдана Дражете. Пројекцији је присуствовао знатан број заинтересованих Мостараца.