Парастос и освештање новоизграђене Спомен собе

Служењем парастоса за борце погинуле у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату код Споменика браниоцима Требиња, почело је обиљежавање 28 година од почетка ратних дејстава на подручју града, након чега је освештана новоизграђена Спомен-соба.

Парастосу, који је служио Његово преосвештенство епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије, присуствовао је, између осталих, и предсједник Борачке организације Републике Српске Миломир Савчић.

У оквиру програма обиљежавања, у Галерији требињског Културног центра у 11.00 часова биће отворене двије изложбе.

Изложбу Републичког центра за истраживање рата, ратних злочина и тражење несталих лица „Опомена о страдању Срба од 1991. до 1995.“ организује Удружење ђеце погинулих бораца „Насљеђе“.

Црквена општина Требиње организује изложбу сестринства Манастира Светог Јована Крститеља из Јасеновца „Свети новомученици јасеновачки у свјетлости васкрсења“.

Извор: СРНА