Савиндан у Мостару

Овогодишњи програм мостарске Светосавске бесједе почео је концертом уочи празника у владичанском двору. Традиционалну светосавску бесједу говорио је о. Дражен Тупањанин, парох требињски, а наступили су СПКУД Гусле, ОМШ „ Свети Роман Мелод“ из Невесиња и ученици Православне вјеронауке из Мостара. Празничној Литургији у старој Цркви на Бјелушинама присуствовао је велики број вјерника, а служили су о. Радивоје Круљ и о. Марко Гојачић. Литургију у Бијелом Пољу служио је парох Небојша Радић. Резање славског колача уприличено је у обје цркве, након чега су првом српском архиепископу и учитељу наздравили најмлађи светосавци припремљеним рецитацијама. За свој труд, мали свечари били су награђени пакетићима.

Бесједа јереја Дражена Тупањанина