Савиндан у Метковићу

Први Српски Архиепископ Свети Сава, радосно и свечано прослављен је у парохији Метковској. Служењем Свете Литургије којом је началствовао јереј Никица Ајдер, а саслуживали су свештеници Данило Дангубић парох Гатачки и Борис Чоловић парох Метковски почела је прослава овог великог светитеља. Лијепом и поучном бесједом вјерницима се обратио о. Данило, истакнувши значај светог Саве за наш народ и нашу цркву. Послије службе Божије преломљен је славски колач, а славље је настављено традиционалним рецитовањем пјесама у част Светог Саве. Дјеци су као награда подјељени пакетићи, које је спремила овогодишња кума славе госпођа Кристина Кадијевић – Девић. Изворним играма и пјесмама које су изводили чланови Метковског фолклора увеличан је овај велики празник. Након програма, трпезом љубави у парохијском дому су се послужили сви присутни.