Посјета хора „Св.Василије Тврдошки и Острошки“ Салцбургу

Хор Светог Василија Тврдошког и Острошког , који дјелује при Саборној Цркви у Требињу, био је од 11. до 13. октобра ове године у посјети нашој цркви у граду Салцбургу.

Хор је наступао три пута. Први пут после вечерње уочи празника, други пут на литургији на дан празника, а након тога у сали у којој је организован ручак као и пригодан културно-умјетнички програм.

Празник Покрова Пресвете Богородице прослављен је 13. октобра из практичних разлога. Литургију је служио епископ Моравички Антоније Пантелић, који је одржао предавање након празничне вечерње на тему „Актуелно стање у Православљу са посебним освртом на догађања у Украјини“.

Наши пјевачи са диригентом проф. Стојанком Гудељ, су задивљени срдачном добродошлицом коју им је  припремила наша Црква, на челу са њиховим свештеницима. Хор жели да изрази неизмјерну захвалност братству храма у Салцбургу  проти Драгану Ерићу и оцу Зорану Врбашком који се побринули за превоз, смјештај, као и сами боравак у Салцбургу.

Током боравка, посјећене су неке знаменитости града Салцбурга.

Захвалност хора Св. Василија иде и Црквеној Општини требињској, која је помогла ово путовање.