Калиграфска радионица у Мостару

У недјељу 17. новембра на празник Преподобног Јоаникија Великог у храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару Свету Литургију је служио старјешина храма протојереј – ставрофор Радивоје Круљ уз саслужење вјерног народа, који је узео учешће у Еврахистијском сабрању причестивши се Светим Тајнама Христовим.

По завршетку Свете Литургије, у црквеној гостопримници је у оквиру „Просвјетине школе српског језика, историје и културе“, а у организацији удружења „Ћирилица“ из Требиња уприличена мултимедијална презентација и кратки умјетнички фили „Долина краљева – Епоха Немањића“ аутора Душана и Јање Тодоровић из Београда. Такође је за дјецу полазнике Просвјетине школе организована креативна радионица под називом „Школа калиграфије“ коју су водиле Татјана Јанковић и Снежана Ђорђевић, такође из Београда, гдје су се дјеца учила калиграфским вјештинама.