Ближњи – сродници по милосрђу

Иди, па и ти чини тако – ријечи су којима Христос завршава разговор са закоником, усмјеравајући њега, али и све нас, на пут ка животу вјечном, указујући претходно на једну деоницу, између Јерусалима и Јерихона, односно на релацију између једног рањеника и једног Самарјанина. Говорећи управо о том односу, са те деонице, о баш том разговору, са тим истим усмјерењем.., отац Младен Жуловић, старјешина требињског Саборног храма, тумачио је 53. зачало Еванђеља по Луки, означавајући милосрђе као праву мјеру сродства међу људима. У ову Недјељу, двадесет пету по Педесетници, на Оданије Ваведења, а о Спомену Светог свештеномученика Климента, Светом литургијом началствовао је презвитер Мирослав Бошковић, парох дубровачки. У навечерје Празника, Вечерње богослужење, са вјерним народом служио је отац Александар Илић.
Фото и аудио запис са богослужења погледајте и послушајте у наставку.

Особа за културу и медије Епархије ЗХиП,

Бранислав Рајковић, ђакон