Владика Атанасије на Детињце служиo у Храму Христовог Васкрсења у Подгорици

У Недјељу 27. по Педесетници, 22. децембра, 2019. године, на дан када наша Света Црква прославља празник зачећа свете Ане и празник Дјетињци, одслужена је Света Литургија у Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици, којом је началствовао умировљени епископ зајумско-херцеговачки г. Атанасије.

Владици Атанасију саслуживали су игуман свете лавре манастира светог Симеона Мироточивог на Немањиној обали у Подгорици архимандрит Данило (Трпчевски), протојереји-ставрофори Драган Митровић и Далибор Милаковић, као и протојереји Миладин Кнежевић, Мирчета Шљиванчанин, Бранко Вујачић и протођакон Владимир Јарамаз.

Током Свете Литургије појала је мјешовита пјевница при Саборном храму Христовог Васкрсења.

Након прочитаног Јеванђеља, свима сабранима коју су се стекли у Саборни храм Христовог Васкрсења да торжествено и саборно прославе недјељни дан, надахнутим пастирским словом обратио се владика Атанасије.

Извор: Радио Светигора