Посјета средњошколаца Петропавловом Манастиру

У сриједу 25. децембра, Петропавлов Манастир посјетили су ученици требињског средњошколског центра (пољопривредна, медицинска и туристичка школа) са својим професорима и вјероучитељицом. Гости су имали прилику да обиђу Манастир и донекле се упознају са начином живота монахиња, али и да непосредно, посјетивши манастирске радионице за вез и шивење, иконописачку радионицу, виноград, винарију, пластеник и др. – виде и сазнају чиме се сестре баве, односно како један Манастир живи и како је живот у њему организован. Током посјете, Игуманија Павла је ђацима у манастирској гостопримници одржала краће предавање, током кога је говорила о значају човјекове повезаности са околином у којој живи,  као и о неопходности повратка природи од које се савремени човјек  убрзано отуђује.

Током овог сусрета, првог такве врсте откако је 1998. године у Петропавловом Манастиру обновљено монашко општежиће, договорена је будућа сарадња која би подразумјевала чешће посјете и међусобна дружења, помоћ кроз учешће средњошколаца у манастирским мобама (берба грожђа, садња нових садница воћа, цвијећа и сл.) али и непосредније упознавање ђака са православном духовношћу и монашком традицијом.

И гости и домаћини изразили су наду да је ово почетак једног лијепог пријатељства и обострано корисне сарадње.