Светa Архијерејскa Литургијa у Требињу

У суботу, 28. децембра епископ ЗХиП г. Димитрије је служио Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Преображења Господњег у Требињу. Епископу је саслуживао умировљени епископ ЗХиП г. Атанасије заједно са свештенством и монаштвом епархије.

Послије прочитаног Светог Јеванђеља бесједио је епископ Атанасије истакнувши:

„Окупили смо се овдје драга браћо и сестре, драга дјецо да се помолимо данас за нападе на Цркву Христову у оном предјелу српскога народа гдје је одувијек било светаца, јунака, исповједника, подвижника, а и мученика…“

Послије Свете Архијерејске Литургије пастирском бесједом обратио се епископ Димитрије рекавши да останемо сабрани у молитвеном духу, да не правимо нереде и немире и да се молимо за Цркву Христову у Црној Гори, а посебно за епископа Методија који се тренутно налази у болници, због недавног инцидента на Ђурђевића Тари.

Чтец Милош Бјелица

Бесједа Еп. Атанасија