Празник Праотаца и Материце Саборни храм

„Да веселя́тся небе́сная, да ра́дуются земна́я…“

У 28. недјељу по Духовима, 29. децембра у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу свечано је прослављена Недјеља Праотаца и празник Материца.
Послије Свете Литургије, у којој су узеле учешћа бројне мајке и још бројнији малишани, услиједило је традиционално „везивање“ и „откупљивање“ припремљеним поклонима.
Светом Евхаристијом началствовао је о. Милош Ловрић уз саслужење братства Саборног храма.
Послије прочитаног Светог Јеванђеља бесједио је о. Милош нагласивши да смо се сабрали у Цркву на трпезу Господњу, јер свака Света Литургија јесте изображење трпезе Господње, коју је Бог Отац припремио Сину своме.

Храм је био препун народа Божијег, а нарочито дјеце који су приступили Светој Чаши тијела и крви Господа нашега Исуса Христа.

Чтец Милош Бјелица