Молебан и Литија у Невесињу

На Вечерњем Богослужењу у Саборном Храму окупило се мноштво вјерног народа, да би пружили подршку Цркви Христовој на подручју Црне Горе. Молебаном Пресветој Богородици и Литијским ходом народ Невесиња је пројавио своју љубав ка браћи Црне Горе. На крају крсног хода, народу вјерном су се обратили, старјешина саборног Храма отац Младен Чалија, начелник општине Миленко Авдаловић и предсједник борачке организације Невесиње, Синиша Шиповац. Својим мирољубивим говорима поменути су нас све подсјетили на историју Цркве, њено страдање, али и славну прошлост. Наглашавајући да су подршка и мир у ове предпразничне дане најпотребнији. Прочитан је и проглас Епископског Савјета Црне Горе од 29. дец. 2019. год.