Радосни Божић у Мостару

На божићно јутро, у литургијском богослужењу, Господ улази и у наше душе, у цијело наше биће, у виду Светог причешћа. Односно, наши домови и наше душе, постају налик Витлејемској пећини, у којој се Бог рађа као човјек.

Рођење Богомладенца Христа мостарски вјерници дочекали су у старој мостарској цркви предвођени својим владиком Димитријем. Празновање је започето налагањем бадњака у порти храма. Скупа са владиком Димитријем саслуживали су отац Радивоје Круљ, те ђакон Бранислав Рајковић. Велики број вјерника се окупио да се помоли Богу, причести Светим Тајнама, заблагодари и дочека овај радосни празник. Света Литургија служена је још у манастиру Житомислић, у цркви у Бијелом Пољу, те у Благају.

Бесједа Еп. Димитрија