Божић у Манастиру Житомислић

На Бадње вече у 18.00 сати у Mанастиру Житомислић служено је вечерње, традиционално богослужење на који се окупља велики број верника из читаве Долине Неретве. Вечерње су служили архимандрит Лазар Лазаревић и ђакон Владимир Вукановић. Након вечерња у манастирској порти наложени су бадњаци а потом је уз ватромет и кувано вино настављено славље. До касно у ноћ ориле су се  божићне пјесме.  Јутарње богослужење отпочело је у 11 сати  а тачно у поноћ литургија којом је началствовао отац Лазар уз  саслужење ђакона Владимира. Литургији су присуствовали Католички свештеници дон Ђуро Бендер, жупник сусједне жупе са својим капеланом дон Јосипом Радошеми протестантски пастор  Бернард Микулић. Жупник и пастор су поздравили су окупљену заједницу и срдачно честитали празник. Литургији су присуствовали постуланти фрањевачког самостана Светих Петра и Павла из Мостара предвођени фра Марком Галићем.