Прва недјеља поста у Невесињу

Прва недјеља поста је период у коме у светим литургијама народ учествује у највећем броју. У првој недјељи, сем у градској цркви, литургије су служене у Кифином Селу, Зовом Долу, Биограду, Залому, Луци, Придворцима и Лукавцу. На Теодорову суботу у Невесињу је литургијом началствовао Његово преосвештенство епископ Григорије. Епископу су сасуживали старешина мостарске цркве протојереј-ставрофор Радивоје Круљ, протојереј-ставрофор Алекса Зубац, невесињски пароси Михајло Андрић и Зоран Илић и ђакон мостарски Бранислав Рајковић.

Бесједа Еп.Григорија