Богојављење у Требињу

Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму у Требињу, на Богојављење, служио је умировљени епископ ЗХиП Г. Атанасије уз саслужење свештенства, ђаконства Саборног храма и вјерног народа. Празничну Богојављенску радост увеличало  је крштење и миропомазање слуге Божијег Константина.

Послије прочитаног Светог Јеванђеља, владика Атанасије се обратио вjеpнима бесједом. Након Светог Причешћа уприличена је свечана Литија кроз град. Послије освећења ријеке Требишњице запливало је више од 70 пливача, а ове године први до Часног Крста, кojeг je у oсвeштaну риjeку Tрeбишњицу спустиo епископ Атанасије, допливао је шеснаестогодишњи Вељко Јовановић који је по традицију награђен златником. За све пливаче у епархијском дому је уприличен свечани ручак.

Бог се јави – Ваистину се јави!

Чтец Милош Бјелица