„ ДОЛИНОМ ПРАВОСЛАВЉА“ – други ђачки билтен

Ђаци који похађају Православну вјеронауку у основној школи „ Марин Држић“ Буна и основне школе на подручју града Чапљине, реализовали су нови пројекат, који се стилом и намјеном надовезује на њихов претходни рад „ Ђачка славарица“.

Овог пута, у намјери да дају свој допринос прослави 800 година постојања наше Епархије и Српске православне цркве, тимски и појединачно, посла су се латили они узраста од шестог до деветог разреда. Кроз кратак водич о светињама, светитељима и пастирима наше Епархије, намјера је била приуштити нашим ближњима основне информације о стубовима православља на нашем поднебљу, а такође није изостала ни надоградња вјештине систематизовања, представљања и повезивања наученог градива са свакодневним животом. Посебна мисао водиља је била да су они ти који ће наставити оживљавати православље у светињама које су са толико љубави и жртве обновљене и које су светионик свим генерацијама на подручју на којем живимо. У овој акцији која би се могла назвати „ од малих -, великима“ опет су нас подржале црквене општине са надлежним паросима, чапљинска и благајска, чија ће средства бити намјењена скором штампању часописа, а потом и подјели вјернима.

Вјероучитељица Зорица Гојачић

ЧАСОПИС (пдф)