Прва седмица Великог поста у Мостару

У току прве седмице, Часног Поста у цркви Рођења Пресвете Богородице у Бјелушинама, Епископ Захумско – Херцеговачки и Приморски г. Григорије, са братством Саборног храма служио је јутрење и вечерње са Каноном Светог Андрије Критског. У сриједу Чисте недеље, у касним вечерњим сатима по ранохришћанском обичају, служена је Литургија Пређеосвећених дарова, на којем се причестио велики број вјерника. У недељу која је посвећена Недељи Православља, побједи Хришћанства над иконоборством Свету Литургију у мостарској цркви служили су протојереј – ставрофор Радивоје Круљ и јереј Марко Гојачић, док су у цркви Вазнесења Господњег у Бијелом Пољу Свету Литургију служили јереј Небојша Радић и јереј Бранимир Боровчанин. Светој Чаши приступио велики број вјерника који су се постом и молитвом припремали за Свету Тајну причешћа.