Кратки историјат Епархије ЗХиП

На иницијативу свештенства епархије ЗХиП, а са благословом епископа ЗХиП г. Димитрија из штампе је изашла књижица о историјату епархије Захумско – херцеговачке и приморске. Издавач књижице је епархија ЗХиП, те манастир Тврдош. Укупно је одштампано 30 000 примјерака. Издање су помогли секретаријати за вјере у владама Републике Србије и Републике Српске на челу којих се налазе Милета Радојевић и Драган Давидовић.

Овај издавачки подухват је урађен поводом 800 година аутокефалности СПЦ и 800 година установљења наше епархије.

Уводно слово написао је епископ Димитрије, а текст су урадили и уредили: епископ Атанасије, Вук Бачановић, Милош Ивановић и свештеник Радивоје Круљ. Аутори фотографија су: Младен Вујадиновић, Владан Ђукић, Радован Дангубић, Сања Биберџић и Мира Пелкић. Лектор и коректор је Данијела Јелић, а дизајн и прелом је урадио Горан Судар. Књижица је штампана у штампарији Атлантик из Бање Луке.

Књижица је дар епископа и свештенства вјерницима епархије ЗХиП и биће достављена сваком православном дому у епархији.

Кратки историјат Епархије ЗХиП(пдф)