Недјеља Православља у Билећи

У Саборном храму Светог Саве у Билећи током прве седмице Великога поста служена су редовна великопосна богослужења. Нарочито је била велика посјећеност на вечерњим богослужењима на којима се читао покајни канона Светог Андреја Критског,  у сриједу на Светој Литургији Пређеосвећених дарова и у петак када је служен Акатист Пресветој Богородици. На Теодорову суботу Света Литургија служена је у Саборном храму у Билећи, у Барама на Љубомиру и Врањским, а свештеници су  причешћивали по домовима вјерне који нису били  y могућности да дођу у храм.

У Недјељу Православља, 08. марта 2020. год. у билећком Саборном храму Свету Литургију Василија Великог служио је старјешина храма, протојереј-ставрофор Небојша Коловић уз саслужење јереја Данила Бора и јереја Александра Грчића. Као и претходних година велики број вјерника приступио је Чаши Спасења из које су се причестили Телом и Крвљу Христовом.