Васкршња акција у Мостару

Љуби ближњега свога, као самога себе (Мат. 22, 39). Држећи се ове Христове заповијести о љубави, служећи једни другима, помажући једни другима и носећи бремена једни других, показујемо да желимо да будемо Људи и да будемо Хришћани. Црква заиста јесте та која осмишљава наш живот. Отац Александар Шмеман у свом Дневнику говори да је потребно бити вјеран само Христу, а Тајна Христа јесте: давање Себе у потпуности свакоме. Ослањајући се на ове ријечи, надовежимо се на васкршње акције које наша епархија организује и уз свесрдну помоћ других реализује.

На Велику сриједу, 15. априла, уручена је помоћ хуманитарном друштву „Добротвор“ из Мостара, које дјелује заједно са  СПЦО Мостар. Акцију су помогли парохијани СПЦО Мостар, организација „Срби за Србе“ и министар Сташа Кошарац. Помоћ је уручена свима који је потребују – старијима, изнемоглима, онима који су сами и болесни. Обухваћено је 60 породица, те су уручени пакети са храном, дезинфекционим средствима, маскама, хигијеном, лијековима, као и васкршњим јајима. Лијепо је видјети захвалност и осмијехе људи којима неко макар на тренутак помогне да забораве на свакодневне бриге. Солидарност, повезаност, емпатија и слога су веома важне особине, које посебно осјећамо ових седмица и дана.

вјероучитељица Тијана Башић