Празник над празницима – Први пасхални дан у Требињу

Пасха Господња – Празник над празницима, у ово вријеме нарочитих искушења нарочито је подсјетила на првобитни догађај Васкрсења.., јер као и онда: вријеме смрти, туге, сумњи, одрицања, страха и скривања убрзо је замјенило још интензивније вријеме живота, радости, исповједања, храбрости и прослављања.

Прослављајући, сјећајући се и проживљавајући изнова ове догађаје, требињски Живи храм – изграђен од бројних парохијана ових крајева овогодишњу Пасху прославља литургијски не само уобичајена три дана, него пуних седам дана, свакодневно омогућавајући сваком свом камену – сваком вјерујућем хришћанину да се прислони уз Крајеугаони камен, на којем је и овај требињски Храм саздан.

Првог пасхалног дана, од тих седам, на сами недјељни дан Христовог Васкрсења, због свега и за све, у име свих присутних али и свих оправдано одсутних, Божанствену литургију служио је презвитер Милош Ловрић, уз саслужење презвитера Душка Шаровића и Милоша Мандића, ђакона Бранислава Рајковића и осталих требињски свештеника, појаца, чтечева и народа Божијег.
У прилогу фото-видео композиција чтеца Милоша Бјелице.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон