Св. Арх. Литургија у Билећи

У суботу и недељу четврте недеље поста Билећа је била домаћин Његовом Преосвештенству Захумско Херцеговачком и Приморском Господину Григорију. Владика Григорије је у суботу 13. априла одржао предавање на тему „Христос, истина и заједница Цркве“. Сала парохијског саборишта била је испуњена до последњег мјеста.

Предавање Еп. Григорија у Билећи

Послије предавања Владика се захвалио свим присутнима и позвао их да дођу и узму учешћа у Светој Литургији, коју је служио у недељу 14. априла у храму Светога Саве у Билећи. Послије одслужене службе Владика се обратио пригодном бесједом о покајању, истакавши да су данашњи светитељи које славимо, Свети Јован Лествичник и Марија Египћанка, прави учитељи покајања. По Светој Литургији у саборишту је настављено дружење уз скромну трпезу љубави.

Бесједа Еп. Григорија