Прослава мучеништва – Ђурђевдан у Гомиљанима код Требиња

Евхаристијским сабрањем и ломљењем славског хљеба прослављена је слава заједнице вјерних окупљених око храма Светог Георгија у Гомиљанима, требињском селу са три храма, од којих два чекају своју обнову.

Светом литургијом началствовао је надлежни парох протопрезвитер – ставрофор Борис Бандука, указујући у својој бесједи на значај мучеништва, којем се предао и Свети Георгије: Сабрани смо данас да славимо мучеништво, а мучеништво није ништа друго до свједочење Христа Господа, којег је храбро и одлучно исповједио својом мученичком смрћу Свети Георгије. Он излази пред цара и говори да је хришћанин. Гледајући какве све муке и понижења трпе хришћани, он прије свога мученичког страдања, проповједа и говори о Христу. Неустрашиво проповједа и свједочи да није тешко подносити страдања и постати свједок Божије правде и љубави. Мученичком смрћу бива удостојен вјечне Васкрсне радости, која надилази сваку овоземаљску радост.

Бранислав Рајковић, ђакон