Глас вјере, радости и наде – Спомен Светог Мученика Вукашина У Требињу

О Спомену Светог Мученика Вукашина Клепачког и Јасеновачког у требињском Саборном храму вјерни су се сабрали на Светој архијерејској литургији, а међу њима и чланови Фондације „Свети Вукашин“  Епархије захумско-херцеговачке и приморске, који су прославили своју Славу.

О мучеништву уопште и о мученику Вукашину нарочито, честитајући Празник и Славу, након еванђеоског читања говорио је невесињски парох, презвитер Бранко Калаба.
По освећењу славског хљеба и кољива, Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије обраћајући се и честитајући, захвалио се најприје презвитеру Милошу Мандићу, секретару Фондације, члановима Управног одбора, као и свима онима који су се у протеклом периоду трудили, прије свега, да утјеше друге, рекавши даље:

Овом првобитно добром, а касније гријехом суновраћеном свијету, стропоштаном у смрт, неправду.., у болести које нас окружују, овом нашом Фондацијом покушавамо да будемо глас вјере, глас радости, глас наде … Не можемо да стигнемо до свих, нити сваког болесног потпуно да исцјелимо, нити сиромаха да учинимо богатим али можемо људима да зацијелимо душе, јер људска душа и срце жуди за надом, љубављу, жуди за утјехом, а утјеха наше вјере је да ће о Христовом другом доласку све наше неправде, смрти и гријеси бити очишћени ако будемо покајани, срешћемо Христа у радости, а овај живот ће у коначници имати пуни смисао, који ће му дати Христово Васкрсење.

Бранислав Рајковић, ђакон