Недјеља Светих Отаца Првогa Васељенског сабора у Требињу

Да бисмо имали праву и чисту веру, за то су се изборили Свети Оци и стубови Православне цркве, међу којима скакако и Оци Првога васељенског сабора, одржаног у Никеји 325. године … Они утврдише све најважније догмате наше вере … рекао је између осталог отац Немања Дражић тумачећи Зачало 56. Еванђеља по Јовану, данас у требињском Саборном храму, у Недељу седму по Пасхи Господњој, у коју се нарочито сјећамо Светих Отаца Првога Васељенског сабора наше Цркве. Данашњим Литургијским сабрањем у Саборном храму у Требињу предстојао је отац Никола Јанковић.

У ову Недјељу, прву по Вазнесењу Господњем, служили су вјерни и у Раптима поличким, међу којима и чланови породице Пејановић, а уз началствовање мјесног пароха, оца Младена Жуловића. У Храму у Раптима, који је и посвећен Вазнесењу, овом приликом освећени су и раздијељени славски хљеб, вино и жито.
Бранислав Рајковић, ђакон