Света архијерејска литургија на Оровцу требињском

А капетану рече Исус: Иди, и како си вјеровао нека ти буде. И оздрави слуга његов у тај час. (Мт 8, 13)

У Недјељу четврту по Педесетници, а пред Празник Рођења Светог Јована Претече и Крститеља, који је и Слава заједнице сабране око Храма у требињском селу Оровац, Светом архијерејском литургијом началствовао је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије.

По читању овонедјељног Зачала, двадесетпетог, из еванђеља по Матеју, Епископ Димитрије протумачио је чудесно исцјељење слуге капетановог.

Са свештенством и народом Божијим, Епископ Димитрије, послије опхода око Храма осветио је и преломио и славски хљеб. Након Храмовне трпезе, сабрање вјерних настављено је и за славским ручком, који је са својим парохијанима приредио мјесни парох, отац Миросав Ратковић.

Бранислав Рајковић, ђакон