Петровдан на Борцима

На празник светих првоврховних апостола Петра и Павла у селу Борци код Коњица саборно је прослављен овај свештени празник Цркве Христове и Слава храма.  Свету Литургију служио је парох коњички протојереј-ставрофор Милан Бужанин уз присуство благовјерног народа, сабраног овим поводом са разних страна и у великом броју.

Вјерном народу који је током свете Литургије у великом броју приступио Светом Причешћу након ломљења славског Колача пастирском бесједом се обратио парох Милан Бужанин.

По завршетку Свете Литургије за све присутне уследио је свечани ручак. Празнична радост настављена је пријатним дружењем и међусобним братским  разговором вјерног народа.

Слава и похвала Светим Апостолима и дјеци новомученицима Петру и Павлу у вијекове вијекова. Амин.