Света архијересјка литургија о Спомену Светог пророка Илије у селу Изгори

Анђео у тијелу, темељ пророка, други претеча Доласка Христовог, пророк и провидац великих дјела Бога нашега, Илија славни и великог имена, прослављен је Светом архијерејском литургијом у Црквеној општини гатачкој.Сабрањем вјерних у селу Изгори предстојао је Епископ захумско-херцеговачки и приорски Димитрије, уз саслужење мјесног пароха, протопрезвитера ставрофора Велимира Ковача, гатачког ђакона, Александра Црногорца, појаца, чтечева и вјерног народа, а у част Господа нашег и пророка Његовог.

Планинска увала Изгори, која спаја масиве планина Волујак и Лебршник, и истоимено село, спојиле су и сабрале вјерне, који су дошли из разних крајева прослављајући Славу сеоског храма.
По читању педесет осмог Зачала из Еванђеља по Матеју, Епископ Димитрије, честитајући Празник и Славу, вјернима је говорио о Христовом чудесном умножењу хљебова и о чудесним умноженим даровима Светог Илије, као обрасцу за умножење добара и самим наши животима.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон