Света литургија у Требијовима

У недељу 2. августа парохијани саборног храма Светог пророка Илије у селу Требијови прославили су славу храма. Свету литургију служили су отац Драгиша Томић и отац Никола Јанковић. У бесједи отац Драгиша је говорећи о житију светог Илије, истакао да је он најнеобичнији човјек у роду људском, који је свој цијели живот још од младости ране посветио Богомислију и молитви, чинећи многа чудеса живећи огњеном вјером у Бога живога. Свети Илија је светионик и путоказ како треба да живимо, на начин да будемо изнад гријеха,  а не да у грехопаду  правимо лажне идоле, удаљавајући се од лица Божијег, од светитеља својих и од ближњих својих.

Отац Никола,  честитајући славу храма  парохијанима, захвалио се свима који у славу Божију помажу изградњу парохијског дома у Требијовима, чија је изградња у току.