Парастос невино пострадалим жртвама у оружаној акцији „Олуја“

Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије данас ће у Саборном храму у Требињу служити парастос невино пострадалим жртвама у прогону српског народа током војне операције „Олуја“ на подручју Републике Српске Крајине и Републике Хрватске.

Парастос ће, уз саслужење свештенства и ђакона Саборног храма Светог Преображења Господњег, бити служен непосредно пред почетак вечерње службе у 19.00 часова.

Парастос невино пострадалим жртвама у оружаној акцији „Олуја“ служиће се и у свим Саборним храмовима Епархије захумско-херцеговачке непосредно пред почетак вечерњег богослужења.

Хрватска војно-полицијска акција кодног имена „Олуја“, у којој су учествовале и јединице Петог корпуса такозване Армије БиХ, те ХВО-а, почела је 4. августа 1995. године и током неколико дана убијено је око 2.000 Срба, махом цивила.

Са подручја Лике, Баније, Кордуна, сјеверне Далмације, које су биле зоне под заштитом УН, протјерано је око 200.000 Срба са својих вијековних огњишта.