Слава храма Светог великомученика Пантелејмона на Алексиној међи

У недјељу, 9. августа 2020. године, на празник Светог великомучника Пантелејмона, служењем свете литургије прослављена је храмовна слава на Алексиној међи код Требиња. Свету архијерејску литургију служио је епископ ЗХиП Димитрије уз саслужење мјесног пароха Душка Шаровића и ђакона Павла Ратковића. Након причешћивања, услиједио је опход око храма са читањем четири Јеванђеља и ломљење славског колача. У парохијском дворишту приређено је послужење после одслужене литургије. На литургији је присуствовао принц Филип Карађорђевић са породицом, чијим нам је присуством учињена велика част. Прије литургије освећен је крст на гробу Манојла Ћеловића (оца Луке Ћеловића Требињца). Пошто је споменик био у лошем стању, градска управа је одлучила да обнови споменик, те им се и овом приликом захваљујемо.