Принц Филип у Тврдошу: Владика Атанасије служио помен Краљу Петру I

У недељу, 16. августа, током Свете Литургије у манастиру Успења Пресвете Богородице у Тврдошу умировљени Епископ захумско-херцеговачки Атанасије служио је помен блаженопочившем Краљу Петру I Карађорђевићу који се упокојио на данашњи дан 1921. године.

Светој Литургији и помену блаженопочившем Краљу присуствовали су његови потомци, принц Филип Карађорђевић са сином принцом Стефаном и супругом принцезом Даницом.

Владика Атанасије је истакао да су Карађорђевићи наш понос послије Немањића, Лазаревића и Бранковића, да су сви они били свети и да су се жртвовали за слободу свога народа.

Владика је пожелео здравља и среће принцу Филипу и његовој породици са жељом да као и његови преци часно служи својој земљи и свом народу.