Прослављена слава храма у Турментима на Зубцима

У петак, 28. августа 2020. године, храм Успења Пресвете Богородице у селу Турменти код Требиња прославио је своју славу. Свету Литургију служио је надлежни парох протојереј – ставрофор Борис Бандука уз саслужење архимандрита Исаие и вјерног народа овог краја. Након Св. Причешћа у литији око храма читано је Свето Јеванђеље и помен парохијанима који су сахрањени у гробљу код храма. Послије благосиљања кољива и славског колача поздравном бесједом свим присутним обратио се протојереј-ставрофор Борис Бандука. Домаћини су за све присутне припремили славско послужење. Чланови црквеног одбора испуњени јеванђелском љубављу, а поводом храмовне славе, посјетили су епархијску народну кухињу и даривали храну за потребе својих ближњих.