Великогоспојински Сабор у Биограду

У цркви Успења Пресвете Богородице у Биограду, поводом славе једног од најстаријих храмова наше епархије, 28. авг. 2020 год. служена је Света Литургија и преломљен славски колач. Литургијско сабрање  предводио је надлежни парох јереј Славко Лаловић уз саслужење гатачког ђакона Александра Црногорца и многобројног вјерног народа овога краја. Чланице етно групе „Симонида“ потрудиле су се да хорским појањем додатно увеличају евхаристијско сабрање. Кум овогодишње славе  био је господин Георг Појужина са својом породицом који је омогућио послужење за све присутне парохијане. Захваљујући добровољним прилозима сакупљена су значајна материјална средства која ће бити уложена у Светосавски парохијски дом, чија изградња полако улази у завршну фазу. Заиста, и ове, као и претходних година, овај сабор показује заједништво и љубав која влада међу житељима највећег невесињског села.