Ко се, дакле, може спасти? – Света литургија у требињском Саборном храму

А Исус погледавши на њих, рече им: Људима је ово немогуће, а Богу је све могуће.

У Недјељу по Празнику Уснућа Пресвете Богородице и дванаесту по Педесетници, у требињском Саборном храму Свету литургију служили су хришћани овог краја, предвођени својим старјешином, протопрезвитером – ставрофором Младеном Жуловићем и осталим требињским презвитерима, са ђаконом и појцима требињским. Овом свештеном Сабрању Цркве требињске, ове Недјеље, придружио се и прота Милован Глоговац.

По читању седамдесет деветог зачала Еванђеља по Матеју, тумачећи Христов разговор са богатим младићем, бесједио је требињски ђакон.

По Причешћивању, благодарењу и заамвоној молитви, одслужен је и помен слуги Божијем, брату нашем и прослављеном глумцу Небојши Глоговцу.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон