Састанак вјероучитеља

Пред почетак школске године, у Епархијском дому у Требињу, епископ Димитрије је сабрао вјероучитеље из своје епархије, новопостављеног координатора за вјерску наставу, о. Данила Бора, као и остале чланове Катихетског одбора, игуманију Павлу Ћузулан и о. Радивоја Круља, на заједнички састанак. У циљу  што бољег извођења вјеронауке, која ће  као и цјелокупни образовни систем у години која је пред нама, настојати да се прилагоди  мало другачијем моделу извођења наставе, услијед епидемиолошког ризика, разговарало се о адекватним наставним методама, новим уџбеницима за средње школе и изазовима у комбинованим одјељенима. Мати Павла је, умјесто редовног савјетовања у организацији РПЗ-а, које је ове године изостало, одржала предавање на тему кратких писмених провјера које се могу често практиковати на часовима, са нагласком на логичко повезивање наученог градива. Вјероучитељи су искористили прилику да подијеле своја искуства, али и недоумице,  у нади да ће, уз Божију помоћ, адекватно одговорити на изазове који им предстоје.

Вјероучитељица Миља Тупањанин