Слава Цркве Светог Пророка Захарија и праведне Јелисавете у Јабланици

У недјељу 13.09.2020.г. поводом Храмовне славе служена је Света Архијерејска Литургија у  Храму  Св. Пророка Захарија и праведне Јелисавете у Јабланици. Свету Архијерејску Литургију служио јe Епископ Епископ Захумско-херцеговачки и приморски  Димитрије уз саслужење пароха паљанског јереја Дејан Бакмаза , пароха невесињског јереја Младена Чалије и домаћина пароха коњичког протојереја-ставрофора  Милана Бужанина. Након прочитаног Јеванђеља присутном народу обратио се Епископ Димитрије пастирском бесједом.

Цркву Св.Пророка Захарија и Праведне Јелисавете саградио је ктитор Славко Ристић-Грга уз помоћ општине Јабланица, Владе ХНК/ХНЖ,  Удружења Срба из Коњица и њихових потомака у дијаспори,Удружења коњичана Републике Српске, Честитог Братства Манигода, породице Јелачић као и бројних других приложника.

Након свете литургије парох Милан Бужанин се укратко захвалио свим присутним вјерницима, гостима, и донаторима , те позвао све присутне на чашу разговора уз припремљено послужење у порти храма.