Празник Покрова Пресвете Богородице прослављен у манастиру Дужи

Празник Покрова Пресвете Богородице свечано и молитвено је прослављен у Богородичином манастиру у Дужима код Требиња у сриједу 14. октобра 2020. године. Тим поводом Његово Преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије служио је Божанску Литургију уз саслужење умировљеног епископа Атанасија, свештенства и монаштва.

Многи вјерници из Дужи али и околине су дошли да са својим епископима измоле од Пресвете Богородице благослов и заштиту коју она несебично пружа свима који је моле.

Владика Атанасије је послије прочитаног јеванђељског одјељка у празничној беседи најприје честитао свима овај велики празник посвећен Пресветој Богородици, заштитници цијелог рода људског, а затим је укратко указао на значај и потребу нашег молитвеног обраћања Богу, Богородици и Светима.

Послије заамвоне молитве и литијског опхода око храма, Епископ Димитрије је осветио кољиво и славски колач.

У порти храма припремљена је трпеза љубави за све присутне.

текст: Милош Бјелица
фото: Владо Ружић