Стиђаху се сви који му се противљаху – Света архијерејска литургија у Требињу

У седмични Дан сјећања на Васкрсење Христово, треће Недјеље у Посту пред Рођење Његово, а о спомену на Његовог Првозваног апостола, у Преображењском храму у Требињу, Сабрањем вјерних началствовао је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије.

Након читања из Еванђеља по Луки, о исцјељењу згрчене жене у суботу, бесједио је протопрезвитер – ставрофор Никола Јанковић, закључивши: Исцељујући згрчену жену, Господ показује шта очекује од свакога од нас, а очекује да станемо пред Њега у пуном узрасту, да узрастемо онако како говори апостол Павле: у меру раста пуноће Христове…

Помињући увијек и молећи се и за све оне који су обољели током трајуће пандемије, као и за оне који их лијече и о њима се старају, Епископ Димитрије напоменуо је вјерне да обраћају пажњу на своје ближње, више него на неке устаљене форме,  у складу са овонедјељним зачалом: Лицемјере, сваки од вас не одрјешује ли у суботу својега вола или магарца од јасала и води да напоји? А ову, кћер Авраамову, коју свеза сатана ево осамнаест година, не требаше ли одријешити од ове свезе у дан суботњи?  И док он ово говораше стиђаху се сви који му се противљаху; а сав народ радоваше се за сва славна дјела што их он чињаше. (Лк 10, 15-17).

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон