Будите као дјеца – Света архијерејска литургија у Мостару

У Недјељу двадесет осму по Педесетници, о спомену Светог Амвросија и преподобног Григорија Горњачког, а када, по обичају, у припремним недељама пред Празник Рођења Христовог, прослављамо и Дјетинце, хришћани Мостара сабрали су се на Божанственом благодарењу у Старој градској цркви Рођења Пресвете Богородице.

Сабрањем је началсвовао Епископ Димирије, захумско-херцеговачки и приморски, са мостарским и требињским свештенством, чтечевима и појцима.

Као што је Божија ријеч и данас благовијестила: да излазимо у сусрет једни другима, да излазимо на тај Сабор Христов.., и да се обратимо и будемо као дјеца да бисмо ушли у Царство Небеско
, реко је Епископ Димитрије, након Причешћа, отпуштајући вјерне у миру и честитајући празник свима, а нарочито дјеци.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон