Ходите, обрадујмо се Господу – Бадњи дан у требињском Саборном храму

Ходите, обрадујмо се Господу, разматрајући тајанство које је пред нама!

У посљедњи дан Божићњег поста, дан пред Празник Рођења Господа Исуса Христа – Бадњи дан, хришћани Требиња сабрали су се на Вечерњој литургији Светог Василија Великог, којом је началствовао протопрезвитер – ставрофор Борис Бандука.

Након тумачења петог зачала Еванђеља по Луки, отац Борис се присјетио и оних који ових дана болују, као и оних који их лијече, честитајући свима Божићне празнике, рекавши: Молимо се Господу, љекару душа и тијела наших, да подари опоравак болеснима и да спаси људе своје широм свијета, и да буде милостив свима нама. Сретан вам свима Бадњи дан, сутра Божић и сви дани по Божићу! Мир Божји – Христос се роди!

У навечерје Празника Рођења Христовог, у Саборном храму вјерни су се сабрали предвођени протопрезвитером – ставрофором Александром Илићем, да би се литијски упутили ка централном градском тргу, Тргу Слободе, гдје су се налагали бадњаци.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон