Славске свечаности у Придворцима

Храм Светог Вукашина у Придворцима код Невесиња прославио је данас крсну славу. Свету литургију служио је јереј Мирослав Ратковић уз саслужење надлежног пароха Михаила Андрића и јереја Небојше Радића и Немање Лукете. Након литургије и свечане литије ломљен је славски колач са Савом Радићем који је био истински домаћин славе.

У пригодној здравици парох Мирослав Ратковић пожелио је окупљеним вјерницима да им Свети Вукашин увијек буде на помоћи.

– Пут овог мученика је пут правде, истине и љубави Божије – поручио је o. Ратковић.

Након наздрављања саборовање је настављено уз заједнички ручак и звуке народног мелоса. Свечаностима су присуствовали народни посланик Илија Таминџија, начелник општине Момчило Шиљеговић и предсједник општинског парламента Јован Васиљевић.

Црква у Придворцима, освјештана прије три године, први је храм у Српској православној цркви посвећен Светом Вукашину којем народ овог краја указује велико поштовање због његове мученичке смрти. Темељи цркве освјештани су 28. маја 2006.године.

На редовном засједању Светог архијерејског сабора Српске православне цркве 1998. године Вукашин је као исповиједник унијет у Именослов СПЦ.